سامانه آموزش و پژوهش

تفاهمنامه آموزشی با مخابرات استان

نویسنده : آموزش ۲۱ دی ۱۳۹۸ 571


به گزارش   اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان، محمدحسینی در آیین افتتاحیه این دوره آموزشی گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان به منظور کاربردی و به روز کردن آموزش ها، نسبت به تعریف و استانداردسازی دوره های آموزشی مهارتی با مشارکت بخش دولتی و خصوصی تاکنون 60 قرارداد آموزشی منعقد کرده است.

در این مراسم که با حضورعباس علیزاده مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، سعید زاهدی مدیرکل فناوری اطلاعات استانداری وعلیرضا پارسایی مدیرعامل مخابرات گیلان برگزارشد ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با بیان این که آموزش های منجر به اشتغال در فنی و حرفه ای زمانی محقق می شودکه بتوانیم به بازار کار نزدیک شویم، افزود: در این راستا تفاهمنامه های مختلفی در حوزه گردشگری، جهادکشاورزی، آب و فاضلاب شهری ، مخابرات و .....به منظور برگزاری دوره های آموزشی منعقد کرده ایم.

وی با اشاره به انعقاد تفاهمنامه فنی و حرفه ای گیلان با شرکت مخابرات استان بیان داشت: این تفاهمنامه نیز با هدف توسعه مهارت آموزی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات و افزایش ظرفیت کارآفرینی و اشتغال جوانان استان منعقد شده که در این راستا، آموزش 500 نفر نصاب فیبر نوری در استان هدف قرار گرفته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان درباره آغاز اولین دوره آموزشی ویژه نصابان فیبرنوری (آموزش ۵۰ساعته) در رشت اظهار داشت: این دوره آموزشی نیز بر اساس تفاهمنامه فنی و حرفه ای با شرکت مخابرات گیلان در حال برگزاری است.

محمدحسینی با اشاره تعریف دوره 50 ساعته ویژه این شغل در استان خاطر نشان کرد: شرکت کنندگان در این دوره آموزشی با فراهم بودن تجهیزات لازم، زیر نظرمربیان آموزش فنی و حرفه ای و مخابرات گیلان آموزش می بینند.

در ادامه پارسایی مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان ضمن تشکر از همکاری آموزش فنی و حرفه ای استان خاطرنشان کرد: فناوری های جدید علاوه برخدماتی که به جامعه می دهند، ایجاد شغل نیز می نمایند.

مدیرعامل مخابرات گیلان افزود: در حال حاضر 2600 مشترک فیبر نوری در استان گیلان از این فناوری بهره مند هستند که با هدف گذاری انجام شده می توانیم به 200 هزار مشترک برسیم.

وی تصریح کرد: تحقق این هدف به وجود نصابان خبره و دارای مهارت وابستگی زیادی دارد.
در انتهای این مراسم نیز پس ار امضای تفاهمنامه، مسئولان حاضر در جلسه از فضای کارگاه آموزشی، تجهیزات مربوط به دوره آموزشی بازدید کردند

تفاهمنامه آموزشی با مخابرات استان

منبع : فنی و حرفه ای

برچسب ها : آموزش

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است