مرکز خاتم الانبیاء املش
    
برگزاری جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده های برگزیده (شتاب ملی) توسط بنیاد ملی نخبگان گیلان . جزئیات در پایگاه اینترنتی به نشانی guilan.bmn.ir
    
ثبت نام  دوره پداگوژی مربیان جدیدالاستخدام  از تاریخ  11  الی   18  آذرماه جاریدر پورتال سازمان بارگزاری شده است. 
    
به مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خوش سیرت آستانه اشرفیه خوش آمدید.   
    
سال اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال
    

درباره مرکز

۳۰ مهر ۱۳۹۶ 47

معرفی مرکز شهید خوش سیرت شهرستان آستانه اشرفیه تاریخچه مرکز و زمان تأسیس: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان دارای مراکز فعال متعددی در سطح استان میباشد که در رشته های ویژه برادران، خواهران و دو منظوره و در شاخه هایی نظیر صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر مشغول به فعالیت میباشند. یکی از مراکز فنی و حرفه ای این استان، مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خوش سیرت شهرستان آستانه اشرفیه است ...

معرفی مرکز شهید خوش سیرت شهرستان آستانه اشرفیه

تاریخچه مرکز و زمان تأسیس:

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان دارای مراکز فعال متعددی در سطح استان میباشد که در رشته های ویژه برادران، خواهران و دو منظوره و در شاخه هایی نظیر صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر مشغول به فعالیت میباشند. یکی از مراکز فنی و حرفه ای این استان، مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید خوش سیرت شهرستان آستانه اشرفیه است که از سال 1372 در تعداد 10 رشته آموزشی مشغول به فعالیت بوده و در زمینی به مساحت 3000 متر مربع و با زیربنای 2000 متر مربع، اجرای دوره های آموزشی را به متقاضیان آموزش، کارجویان و افراد شاغل که قصد ارتقاء و افزایش مهارتهای شغلی خود را دارند ارائه می دهد.

به لحاظ جغرافیایی این مرکز در شرق استان و شمال شهرستان واقع شده است.

این مرکز با تعداد هشت کارگاه آموزشی با عناوین:

صنایع چوب - صنایع دستی - برق - تأسیسات - اتومکانیک - رایانه - امور مالی و بازرگانی و کشاورزی، در زیربنای 1900 متر مربع به طور متوسط سالانه 2،170،000 نفر-ساعت معادل 620 نفر-دوره، متقاضی کارآموزی را آموزش می دهد.

از جمله رشته های آموزشی در این مرکز می توان به درودگری - منبّت و معرّق - مشبک کار - سراج سنتی (کیف دوزی سنتی چرمی) - سوخت نگار چوب و نی - تعمیرکار لوازم خانگی برقی - تعمیرکار اتومبیل سواری - تدوین فیلم و صدا - حسابرس - کاربر امور بانکی - رایانه کار حسابداری مالی - پرورش قارچ خوراکی - پرورش گیاهان دارویی - قالیبافی روستایی - پرورش ماهیان سرد آبی و گرم آبی - تعمیر لوازم سرد کننده خانگی و تجاری و ... اشاره نمود.

متاسفانه این مرکز بدلیل عدم ساختار آموزشی ساختمان آن از امکانات رفاهی مانند رستوران، خوابگاه و ... برخوردار نیست. و از این نظر از پذیرایی متقاضیان ارجمندی که از مسیرهای دور در این مرکز مشغول به آموزش میباشند محروم است.

از ویژگیهای خاص این مرکز، مجاورت با حرم آقا سیّدجلال الدین اشرف(ع) - برادر بزرگوار امام رضا(ع) - و رودخانه و پل قدیمی سفید رود است و همچنین تنها مرکز مجری دوره های آموزش روستائی در استان در حرفه هایی همچون قالی بافی و پرورش آبزیان می باشد.

توسعه این مرکز در بخش های گسترش فضای کارگاهی، ایجاد سالن آزمون و ساخت مرکز ثابت در برنامه پروژه های عمرانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور قرار دارد که بامید خدا در آینده ای نزدیک محقق خواهد شد.