مرکز خاتم الانبیاء املش
           ***                 سال 1399  ، سال  جهش  تولید                 ***     شماره   تماس مرکز 01344327219         ***                                                    

سخن رئیس مرکز

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ 1090

" بسم الله الرحمن الرحيم "


" با عرض سلام و احترام  به شما فرهیخته گرامی که دقایق ارزشمند خود را به ما اختصاص داده اید"نقش اساسی و تعیین کننده ی آموزش عالی به عنوان موتور رشد و توسعه ی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جوامع و همچنین گسترش مرزهای دانش در عرف بین المللی یک باور عمومی است. در سالهای اخیر " آموزش " به عنوان یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده ی جوامع پیشرفته نقش بسیار مهم و حیاتی در رشد و توسعه ی علوم ، فنون و اشتغال ایفا کرده است.

در این میان مرکز آموزش فنی و حرفه ای میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا یکی از مراکز22 گانه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان ، متولی آموزشهای مهارتی کوتاه مدت توانسته فعالیت های آموزشی خود را به دو صورت بخش دولتی(کارگاههای موجود در مرکز) و غیر دولتی (موسسات کارآموزی و آموزشگاههای آزاد ) و با هدف افزایش توانمندی های علمی و عملی ، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا برای متقاضیان آموزشهای مهارتی اجرا و سازماندهی  نماید . پایه و شالوده اصلی فعالیت های مرکز، آموزش است که فرآیند اجرایی آن همگام با تازه های علوم ، فنون و مهارت روز با استانداردهای بین المللی می باشد . این آموزشها علمی، عملی و کاربردی بوده که بمنظور ایجاد مهارت و تخصص بمنظور کسب توانائی در احراز شغل ارائه می شود و منجر به دریافت گواهینامه مهارت آموزشی می گردد.

و اما شرح وظایف و توانمندی ها  :

-          آموزش جوانان و و کارجویان غیر ماهر

-          بازآموزی و ارتقاء مهارت کارگران شاغل در واحد های صنعتی و تولیدی

-          بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری

-          ارائه آموزش های مهارتی به فارغ التحصیلان دوره های کاردانش

-          نظارت بر تشکیل، اداره و فعالیت های موسسات کارآموزی آزاد (آموزشگاهها)

-          برگزاری آزمون ها تشخیص و تعیین صلاحیت فنی و میزان مهارت کارگران فنی و واحدهای صنعتی

-          فعالیت و اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای برای بخشهای مختلف(ثابت کارگاهی ، شهری، جوار دانشگاه، پادگان، زندان ، روستا ، صنایع و....

-        وجود کارگاههای مجهز ، فضای آموزشی مناسب و مربیان مجرب و توانمند در کارگاههای آموزشی

 

خوشحال خواهیم شد از همراهی، حوصله ، پیشنهادات و ارائه‌ی نظرات سازنده و راه‌گشای شما خوبان و مهربانان، که می‌تواند ما را در این مرحله‌گذار یاری نماید و امکان نیل به اهداف مدنظر را بیش از پیش در اختیارمان قرار دهد .

برای همه‌ی شما بزرگواران آرزوی سلامت و بهروزی دارم .

و من ا... توفیق

سلمان نصرت طلب

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا