مرکز خاتم الانبیاء املش
امام خمینی (ره )
اگر یک حکومتی ، ارزشهایش ارزش های انسانی ، اخلاقی و اسلامی باشد و بخواهد خدمت به نوع خودش بکند و خودش را خدمت گزار بداند ، قهراً ملت با اوست و یک قدرت خارجی نمی تواند او را تحت تاثیر قرار بدهد .      مرکز شهید با هنررشت در راستای آموزش به جوانان و دانشجویان جویای مهارت  های فنی و حرفه ای دوره های آموزشی نقشه کشی ساختمان با اتوکد - برق ساختمان - تعمیر موتور های الکتریکی - درودگری - کابینت سازی - تاسیسات پکیج گازی و صنایع ساختمان را بصورت رایگان در کارگاه های مجهز آموزش می دهد    

برگزاری مسابقه استعدادیابی مهارتی و کارآفرینی استان گیلان

نویسنده : محمدرضا یوسف پور ۹ آذر ۱۳۹۹ 110
برگزاری مسابقه استعدادیابی مهارتی و کارآفرینی  استان گیلان
نخستین مسابقه استعدادیابی مهارتی و کارآفرینی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی، با همکاری موسسه آموزشی کاشف و مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید باهنر رشت در این مرکز برگزار می شود.

مسابقه استعدادیابی مهارتی و کارآفرینی استان گیلان با مشارکت دفتر جذب و سرمایه گذاری استانداری گیلان و موسسه آموزشی کاشف، با حمایت پارک علم و فناوری، صندوق کارآفرینی امید و صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان گیلان، با هدف فرهنگ سازی کارآفرینی به عنوان موتور توسعه پایدار استان و با هدف کشف ایده های جدید و حمایت از کسب و کارهای نوپا و مهارت های نوین، از میان کارآفرینان و مهارت آموختگان برگزار می شود.

فرآیند اجرای مسابقه به این ترتیب است که پس از ثبت نام و ارسال محتوای معرفی ایده ها و طرح های خلاقانه و نوآورانه کسب و کار به دبیرخانه مسابقه که به صورت مشترک توسط موسسه آموزشی کاشف به عنوان بخش خصوصی و مرکز آموزش های کارافرینی و مهارت های کسب و کار گیلان مدیریت می شود، داوری اولیه توسط تیمی متشکل از اساتید و کارآفرینان برتر صورت گرفته و برگزیدگان در دوره های آموزشی کوتاه مدت با هدایت منتورهای برگزیده شرکت کرده و در نهایت 27 طرح در قالب 9 گروه سه تایی وارد مسابقه می شوند و در هر مسابقه، یک نفر با رای داوران و یک نفر با رای مردمی به مرحله بعد راه می یابند.

در نهایت 18 طرح شامل 6 گروه 3 تایی با هم رقابت می کنند که مانند مرحله نخست، یک طرح با رای داوران و یک طرح با رای مردم به مرحله بعد راه می یابند و به این ترتیب به مرحله فینال می رسند.

هدف نهایی این مسابقه، توسعه فرهنگ کار و کارآفرینی، معرفی ظرفیت های آموزش های مهارتی در ایجاد و توسعه کسب و کار، تبیین نقش استارتاپ های دانش بنیان در توسعه تولید و ایجاد اشتغال پایدار و معرفی مسیر راه اندازی کسب و کارهای نوپا بر پایه ایده های خلاقانه به مردم خصوصا جوانان و دانش آموختگان دانشگاهی و مهارت آموختگان آموزش های مهارتی است.

لازم به ذکر است بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، صدا و سیمای استان گیلان اطلاع رسانی و پوشش رسانه ای مسابقه (با الگو برداری از مسابقه میدون رسانه ملی) را به عهده داشته و جوایز ارزنده ای برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است.

برگزاری مسابقه استعدادیابی مهارتی و کارآفرینی  استان گیلان

برچسب ها : مسابقه مهارتی و کارآفرینی گیلان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است