سامانه آزمون و ارزشیابی

طلاعیه مهم1

امکان معرفی به آزمون آنلاین  ماه آذر1400  مراکز تابعه و آموزشگاههای آزاد استان از روز دوشنبه 24 آبان ماه فراهم خواهد گردید

طلاعیه مهم2

بنا به برنامه ریزی مدون  در حوزه بندی  هفتگی آزمونهای آنلاین، کارت های ورود به جلسه  از چهارشنبه هر هفته قابل  مشاهده و پرینت  است

شرکت در آزمونهای آنلاین  مستلزم داشتن چاپ کارت ورود به جلسه و کارت ملی و مدارک شناسایی عکسدار معتبر می باشد.

اطلاعیه مهم3

کلیه آزمونهای لغو شده انلاین و هماهنگ (بخش دولتی- خصوصی)بدلیل شرایط کرونایی در شهرهای با وضعیت قرمز  بطور کامل در سطح استان انجام شده است

متقاضیان و آموزشگاههای  محترم جهت دریافت اطلاعات بیشتر به اطلاعیه های  مراکز تابعه خود مراجعه نمایند

    

اداره سنجش و ارزشیابی مهارت استان و مرکز سنجش مهارت 9 دی شت

شماره تماس 33603255-33603376-33603069

آدرس ایمیل اداره سنجش و ارزشیابی مهارت
   AZMOON@GILANTVTO.IR

    

خبرگزاری ایرنا-گزارش عملکرد اداره سنجش و ارزشیابی استان

نویسنده : سنجش و ارزشیابی گیلان ۱۶ تیر ۱۴۰۰ 237

رشت - ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: در سال جاری ۶ هزار و ۴۵۶ نفر در این استان با شرکت در آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای موفق به دریافت گواهینامه مهارت شدند.

محمد حسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برگزاری آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای با رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در گیلان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۴۲۱ نفر شامل سه هزار و ۹۶۷ نفر از کارآموزان مراکز دولتی و سه هزار و ۴۵۴ نفر از موسسات کارآموزی آزاد "بخش خصوصی" در آزمون های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه ای شرکت کردند که از این تعداد ۶ هزار و ۴۵۶ نفر در این آزمون موفق شدند.

وی با بیان اینکه این تعداد شرکت کنندگان در آزمون های ادواری، صنعت ساختمان و تفاهمنامه صنایع دستی و مجامع امور صنفی در استان گیلان رقابت کردند، اضافه کرد: کارآموزان برای دریافت گواهینامه و بهره مندی از تسهیلاتی از جمله بیمه ای و اشتغال در آزمون های مهارتی شرکت می کنند.

حسینی با اشاره به برگزاری آزمون های کتبی سنجش مهارت مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان در دو قالب آزمون هماهنگ "پاسخنامه کاغذی" و آزمون الکترونیکی "کارگاه سنجش آنلاین" در حوزه‌های خدمات، صنعت، کشاورزی و فرهنگ و هنر خاطر نشان کرد: کارآموز پس از کسب نمره قبولی در آزمون کتبی، در آزمون عملی مربوطه شرکت داده می شود.

وی اضافه کرد: تلاش برای ارتقای کیفیت برگزاری آزمون ها با پی گیری تجهیز، آماده سازی و راه اندازی کارگاه های سنجش عملی در سطح مراکز تابعه، ارتقاء و غنی سازی بانک سوال و پروژه عملی آزمون های مهارتی گیلان، بهینه سازی حوزه های برگزاری آزمون های الکترونیکی  آنلاین در شهرستان ها و تسریع در پاسخگویی به متقاضیان از جمله برنامه های در دست اقدام است.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان یادآور شد: تمامی فرآیند اجرای آزمون های صلاحیت حرفه ای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به صورت الکترونیکی برگزار می شود که متقاضیان با مراجعه به پورتال سازمان فنی و حرفه ای اطلاعات لازم در این باره را به دست آورند.

۲۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارائه آموزش های مهارتی در گیلان فعالیت دارند.

www.irna.ir/news/84393498

خبرگزاری ایرنا-گزارش عملکرد اداره سنجش و ارزشیابی استان

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است