مرکز خاتم الانبیاء املش
           ***                 سال 1398  ، سال رونق  تولید                 ***                                                         

در آینده نزدیک شاهد افتتاح کارگاه صنایع چوب در شهرستان صومعه سرا خواهیم بود

۱۰ مرداد ۱۳۹۸ 260
در آینده نزدیک شاهد افتتاح کارگاه صنایع چوب در شهرستان صومعه سرا  خواهیم بود
نصرت طلب؛ اجرای طرح مهارت آموزی در روستا ، یکی از اهداف مهم است که در این زمینه نیازمند همکاری و حمایت از سوی شورا های اسلامی روستاها و دهیاران هستیم تا زمینه آموزش مهارت های لازم و ایجاد اشتغال در سطح روستاها در راستای توانمند سازی روستاییان انجام شود.

به گزارش مرکز آموزش فنی وحرفه ای میرزا کوچک صومعه سرا ، صبح روز یکشنبه مورخ 98/05/06 نشست خبری نصرت طلب ( سرپرست مرکز ) با اصحاب رسانه در دفتر ریاست مرکز آموزش فنی وحرفه ای برگزار گردید.

درابتدا نصرت طلب ضمن تبریک هفته ملی مهارت و روز کارآفرینی اظهارکرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به مهارت آموزی در سطح کشور نیاز است. وی به تاثیر گذاری آموزش های مهارتی در کارآفرینی وایجاد اشتغال اشاره داشت وافزود: مهارت آموزی هنر تبدیل دانایی به توانایی است ودرهمین راستا سازمان آموزش فنی وحرفه ای متولی آموزش های کوتاه مدت بوده وزمینه های لازم برای تعلیم وتربیت جوانان مستعد و نوجوانان علاقمند به حرفه آموزی در سطوح مختلف مهارتی را فراهم می کند.

نصرت طلب با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه ای در بخش دولتی کاملا رایگان است ، گفت:نوجوانان و جوانان برای کسب مهارت های لازم و ورود به بازار کار باید از این ظرفیت به خوبی بهره مند شوند. وی در ادامه با اشاره به فعالیت های مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان صومعه سرا ، بیان کرد : این مرکز در دو بخش دولتی و غیر دولتی فعال بوده که در بخش دولتی 11 کارگاه آموزشی صنعتی ، فنی و خدماتی به صورت ثابت و سیار و در بخش غیر دولتی نیز 30 آموزشگاه خصوصی با مجوزسازمان آموزش و فنی و حرفه ای کشور فعالیت های مهارتی خود را دنبال می کنند.

رئیس مرکز فنی و حرفه ای صومعه سرا با بیان اینکه در بخش آموزش های سیار این مرکز ، آموزش های مهارتی در سطح زندان ها ، پادگان های نیروی انتظامی و سپاه این شهرستان پیش بینی و اجرایی خواهد شد، تصریح کرد : تلاش شده در این آموزش ها به رشته های کاربردی و نیاز بازار توجه بیشتری انجام شود.

وی با اشاره به اجرای طرح مهارت آموزی در روستا ، اظهار کرد : در این زمینه نیازمند همکاری و حمایت از سوی شورا های اسلامی روستاها و دهیاران هستیم تا زمینه آموزش مهارت های لازم و ایجاد اشتغال در سطح روستاها در راستای توانمند سازی روستاییان انجام شود.

نصرت طلب با تاکید بر اینکه اجرای طرح آموزش روستاها سبب جلوگیری از مهاجرت روستاییان برای کسب شغل به شهرها و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری می شود ، ادامه داد : یکی دیگر از طرح های در دست اجرای از سوی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، استان و شهرستان طرح ((ایران مهارت)) برای دانش آموزان پایه های نهم ودهم است که در حال حاضر 30 دانش آموز در بخش گوراب زرمیخ شناسایی شده و در دوره خیاطی تحت آموزش قرار گرفته اند.وی ادامه داد : مسئولان آموزش و پرورش صومعه سرا و بخش تولمات نیز باید همکاری لازم برای شناسایی دانش آموزان مستعد و علاقه مند به کسب مهارت را با مرکزآموزش فنی و حرفه ای داشته باشند.

نصرت طلب در ادامه همچنین به برگزاری مسابقات ملی مهارت اشاره کرد و گفت : ما آمادگی لازم برای شناسایی استعدادها  و توانمندی های نوجوانان و جوانان 18 تا 21 ساله داریم و زمینه لازم برای حضور در مسابقات ملی مهارت در سطح شهرستان ، استان ، ملی و جهانی را فراهم می کند.

وی با بیان اینکه اجرای طرح کارورزی دانش آموزی و دانش آموختگان دانشگاه نیز در دستور کار قرار دارد ، افزود : در آینده نزدیک شاهد افتتاح کارگاه صنایع چوب در صومعه سرا با توجه به ظرفیت این شهرستان در حوزه چوب صنوبر خواهیم بود که این کارگاه نیاز آموزشی شهرستان های غرب استان گیلان را تامین کند.

نصرت طلب با شاره به اینکه تاکنون 2239 نفر در دوره های آموزشی ثبت نام و شرکت کرده اند، گفت : 429 هزار و 920 ساعت آموزشی برای این تعداد مهارت آموزبرگزار شد.

وی با بیان اینکه تعداد کل شرکت کنندگان در آزمون های فنی و حرفه ای در دو بخش زنان و مردان 5هزار و 500 نفر بودهکه از این میزان  5 هزار و 200 نفر قبول شدند ، ادامه این آمار در 4 ماهه نخست امسال نیز 1149 نفر در دو بخش زنان و مردان بوده که از این تعداد  هزار و 31 نفر در آزمون های برگزار شده نمره قبولی دریافت کردند.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای صومعه سرا در پایان تاکید کرد : تربیت نیروی انسانی ماهر ، ایجاد شغل پایدار وهدفمند برای افراد جویای کار و ارتقای مهارت های دانش آموزان و دانشجویان از جمله برنامه های ویژه و اولویت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای است.

در آینده نزدیک شاهد افتتاح کارگاه صنایع چوب در شهرستان صومعه سرا  خواهیم بود در آینده نزدیک شاهد افتتاح کارگاه صنایع چوب در شهرستان صومعه سرا  خواهیم بود

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است