مرکز خاتم الانبیاء املش
                  *     حلول سال نو  و بهار پرطراوت برهمه خوبان مبارک باد        *        
    

مراسم افتتاحیه آموزشگاه کشاورزی " آبزی پروران سبز گیلان " در برنامه های شهرستانی دهه مبارک فجر مرکز آموزش فنی و حرفه ای میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ 293
مراسم افتتاحیه آموزشگاه کشاورزی

به گزارش مرکز آموزش فنی و حرفه ای میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا،  روز سه شنبه مورخ 96/11/17 همزمان با بزرگداشت دهه مبارک فجر ، آموزشگاه کشاورزی " آبزی پروران سبز گیلان "  در رشته های باغی ، زراعی ، دامی و آبزی پروری توسط بخش غیر دولتی و آموزشگاه های آزاد  مرکز آموزش فنی وحرفه ای میرزاکوچک میرزاکوچک شهرستان صومعه سرا  و با حضور مسئولین ارشد شهرستان( فرماندار، روحانیت معزز روسای ادارات و همکاران مرکز) افتتاح گردید. 

در ابتدا و پس از قرائت کلام الله قرآن مجید، آقای یحیی پور  موسس  ومدیر آموزشگاه آبزی پروران، به ارائه گزارشی کوتاه از مجموعه آموزشی خود پرداختند. وی عنوان داشت که مجموعه آنها قرار است بخش آموزش را در طرح مشاغل خانگی در قسمت کشاورزی در رشته هایی مانند پرورش ماهی قزل آلا، پرورش ماهیان گرم آبی، پرورش ماهی خاویاری، پرورش ماهی زینتی ، پرورش زالو ، گل و گیاه ، گلخانه و همچنین طیور برگزار نماید که در این طرح، واحدهای آموزشی دام و طیور و مزارع بزرگتر در خارج از محدوده شهری بهره مند گردند. وی بیان داشت که سالها تجربه کاری و تحقیقات پشت این مجموعه آموزشی قرار دارد. از صفر تا صد کسی که برای آموزش به این واحد مراجعه نماید مورد حمایت قرار می گیرد و بعنوان حامی از آموزش دیدگان پشتیبانی خواهد شد. ایشان گفتند که برآورد هزینه های این طرح با ارزش ملک به میزان یک میلیارد و پانصد میلیون تومان و تجهیزات و امکانات نیز در حدود صد میلیون تومان بوده است . اشتغالزایی بصورت مستقیم در حال حاضر 6 نفر مشغول بکار بوده که با گسترش کار و شروع آموزش ها تا 15 نفر پرسنل و نیروی کار مشغول به فعالیت خواهند شد. سپس نصرت طلب نیز از عملکرد مرکز، معرفی برنامه ها ، اهداف و حمایت همه جانبه خود را از بخش غیر دولتی اعلام نموده و بیان داشتند که با توجه به پایه اقتصاد شهرستان که بیستر بر مشاغل خانگی و کشاورزی استوار بوده، سعی شده تا با افتتاح این گونه آموزشگاه و برگزاری دوره های کوتاه مدت و فراگیری آموزش های مهارتی و اصولی، اشتغالزایی پایدار و هدفمند صورت گیرد.

در ادامه آقای فرماندار قبل از افتتاح ضمن گرامی داشتن ایام الله دهه مبارک فجر ، عرض تسلیت ایام فاطمیه و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و امام راحل  آموزشگاه را افتتاح نموده و در پایان جمع حاضر از مجموعه( استخر های ماهیان سردآبی، گرم آبی ، خاویاری و....  بازدید بعمل آوردند.

مراسم افتتاحیه آموزشگاه کشاورزی

تاکنون نظری برای این مطلب ثبت نگردیده است